Archiwum kategorii: moda

Kupuj mądrze wyroby skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do swoich preferencji zarówno ciuchy, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy produkt, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg szczerości kupców jest różny, a w przypadku wielkich sieci z ciuchami gro pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się zwieść – naturalna skóra ma swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za 100 PLN jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty również mogą sugerować, że zatuszowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy niebywale błyskawicznie się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć typowy zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu przez net zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy wyrób ma jedynie jej niewielkie ilości.
Towar wykonany z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, toteż warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent plecaków

Stylizacja wyrafinowana: klasyka z połyskiem.

Śnieżna bluzka oraz czarna spódnica to styl kojarzony raczej tradycyjnie, pomimo tego nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu uczniowskiego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki szykownym tkaninom i dodatkom.
W tym zestawie biała bluzka ma klasyczny, dopasowany krój dodatkowo jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie zgięte, lecz nieskomplikowane oraz postawione, co od razu dodaje koszuli elegancji. Stylizacja wyrafinowana bywa podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje popularny wzór z tkaniny. Takowa tkanina daje jej trochę ekstrawaganckiego charakteru i udowadnia, że zakładająca ją panna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby kompletna bez czółenek na szpilce. My proponujemy błyszczące, srebrne buciki o topowym, głęboko wykrojonym kroju i z geometrycznym, szpiczastym czubkiem przykrywającym stopę po skosie. Oryginalne buty nadają ton kolejnym dodatkom. Szyję zdobi wyrafinowany naszyjnik na wisiorku, który ozdabia sporo połączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz zwrócą uwagę. Na przegub ręki proponujemy delikatny, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Kopertowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją trzymać w ręku lub na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy wyrafinowanej stylizacji razem z linkami do butików umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę wybranej rzeczy przenosi na stronę produktu.
tekst dostepny na stronie damska torebka