3282-6870-ico-wu.jpg

Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Pozyskaj wiedzę na temat tego, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, bowiem właściwa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie oraz tężyznę seksualną na długie lata.

Testosteron panuje

Najważniejsze transformacje, przez jakie przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Metoda wiązania się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek rodzi się jako chłopczyk albo jako levitra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te powstające w embrionie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców dojrzewanie to czas, w którym występuje rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) budzą produkcję testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do różnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to sprawka działania testosteronu. Innym skutkiem działalności testosteronu jest pojawienie się włosów w kilku częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj cialis tanio

Dodaj komentarz